Pamporowo (Rodopy)

Przewodnik narciarski: Bułgaria

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 9
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
36 km 15 km 12 km 9 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień26   €15   €
6 dni134   €75   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1900 km
najdłuższa trasa: Snejanka 6 (Turisticheska), dł. 4.2 km , z różnicą poziomów 476 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Pamporowo (Rodopy)

Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w górach Rodopach na południu Bułgarii. Sezon trwa tutaj od grudnia do kwietnia-maja i statystycznie przez 120 dni w sezonie jest słonecznie. Pamporowo jest znane właśnie jako jeden z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich w Europie. Bardzo dobra infrastruktura, duża i różnorodna baza hotelowo-gastronomiczna czynią to miejsce idealnym dla każdego. Ośrodek polecany zwłaszcza dla początkujących. Stosunkowo nieduża odległość od Sofii (nieco ponad 200 km) i Plovdivu (ok. 80 km) sprawia, że jest to łatwo osiągalne miejsce także dla zagranicznych turystów. W pobliżu ośrodka Pamporowo znajduje się kilka miejscowości oferujących zakwaterowanie, m.in.: Pamporowo, Asenowgrad i Płowdiw.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Snezhanka (Snejanka):
  To główny teren narciarski w Pamporowo. Położony jest pod szczytem o tej samej nazwie, którego wysokość wynosi 1926 m n.p.m. Stoki znajdują się po stronie północnej, północno-wschodniej i północno-zachodniej szczytu Snejanka.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Pamporowo jest idealnym ośrodkiem narciarskim dla początkujących. Jest tu ponad 10 tras łatwych przeznaczonych dla dopiero uczących się jeździć na nartach. Dodatkowo w ośrodku jest znakomita szkoła narciarska, w której lekcje prowadzą instruktorzy mówiący w różnych językach (najczęściej tworzona jest grupa angielskojęzyczna). Ośrodek wprowadził też specjalne pakiety w przystępnej cenie dla początkujących, które mają w cenie także lekcje jazdy na nartach.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Liczne trasy dla średniozaawansowanych narciarzy na obszarze ośrodka Pamporowo są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie dobrze się bawić. Dla takich osób polecana jest trasa wyciągiem krzesełkowym Malina do środkowej stacji I dalej wyciągiem Studenac. Tu zaczyna się trasa o średnim stopniu trudności, która prowadzi wprost do miasteczka.

  Narty dla zaawansowanych:
  W Pamporowo jest kilka tras czarnych przeznaczonych dla zaawansowanych narciarzy. Swoje umiejętności mogą oni sprawdzić m.in. na najtrudniejszej z tras tzw. Wall. Trasa ma regularne fragmenty zjazdowe, jak też odcinki slalomu.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Liczne trasy otwarte i tereny na stokach są idealnym rozwiązaniem dla snowboardzistów, także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z deską.

  Freestyle:
  Na terenie ośrodka jest kilka miejsc, w których snowboardziści mogą sprawdzić swoje umiejętności oraz zaszaleć na desce. Planowane są dodatkowe inwestycje, mające na celu poszerzenie oferty resortu o dodatkowe tereny do freestyle’u. Obecnie do dyspozycji jest half-pipe o długości 110 m oraz Fun Park.

  Snowboard dla początkujących:
  W Pamporowo jest szkoła narciarska i snowboardowa, która zaliczana jest do jednych z najlepszych w Europie. Znakomite warunki dla początkujących, liczne trasy oraz znakomici instruktorzy z pewnością spełnią oczekiwania także młodych snowboarderów. Resort wprowadził pakiety dla początkujących, w cenie których są nie tylko wyciągi, lecz także lekcje jazdy oraz wypożyczalnie sprzętu.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W ośrodku narciarskim Pamporowo jest 25 km tras biegowych i przełajowych. Główna biegnie przez sam resort Pamporowo i wioskę Mougola.

 • Rozrywka


  Aprés-ski:
  Pamporowo cieszy się opinią miejsca, gdzie oprócz znakomitej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej jest bogate zaplecze rozrywkowe. Liczne bary i kluby, każdy w innym stylu, zaskakują swoją ofertą i wyborem. W samej miejscowości kwitnie życie nocne i nie brakuje kawiarni, barów, pubów, dyskotek i klubów. Przy stokach natomiast można znaleźć przyjemne bary z napojami na rozgrzanie. Dostępne są niemal wszystkie najpopularniejsze napoje, obsługa jest miła i pomocna, a przy tym większość ludzi mówi po angielsku lub w innych popularnych językach europejskich. Ceny są przystępne i prawie wszędzie są „happy hours”. Do najpopularniejszych nocnych lokali należą: The White Hart, BJ’s, Dak’s Bar oraz dyskoteka w hotelu Rojen.

  Atrakcje turystyczne:
  Pamporowo ma opinię ośrodka sportowo-rekreacyjnego na wszystkie pory roku. Oprócz głównego tu sezonu zimowego, liczni turyści przyjeżdżają także w innych okresach roku, aby wędrować po górach, wspinać się, eksplorować jaskinie czy obserwować zwierzęta (np. niedźwiedzie).
  Do najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy zalicza się przede wszystkim: jedno z najstarszych miast w Europie – Plovdiv, a także monastyr Bachkovo; wioskę Shiroka Luka znaną z zachowanego i pielęgnowanego tu lokalnego folkloru oraz z przepięknej architektury regionalnej, Smolyan – idealne miejsce na zakupy z nowoczesnym planetarium.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Pamporowo ma duże zaplecze dla początkujących narciarzy, w tym także dla dzieci. Bogata oferta szkół narciarskich gwarantuje jakość i bezpieczeństwo. W okolicy jest wiele hoteli rodzinnych, które sprzyjają wspólnym wyjazdom na narty. Dodatkowo specjalne pakiety dla dzieci i początkujących umożliwiają spędzenie udanego zimowego urlopu na nartach bez przepłacania za dodatkowe usługi.

  Rozrywka:
  Bogate zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe w Pamporowo zapewnia atrakcje także dla dzieci. Gry i zabawy na stoku, rodzinne hotele z zapleczem do zabawy dla dzieci i atrakcje turystyczne, przyrodnicze, to podstawa, której w Pamporowo nie brakuje.

  Opieka nad dziećmi:
  Warto zapytać w hotelu i pensjonacie o możliwość wynajęcia opieki dla dziecka. Także na stokach, zwłaszcza przy szkółkach narciarskich można liczyć na różne aktywności i przestrzeń przeznaczoną dla dzieci, gdzie pod bacznym okiem inspektorów i opiekunów mogą spędzać czas najmłodsi.

 • Informacje dodatkowe


  • www.winter.pamporovoresort.com
  • www.skipamporovo.bg
  • www.bulgariaski.com/pamporovo/index.shtml

Bułgaria - prognoza pogody

 • Umiarkowane lub intensywne opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  -6°C
  opady:
  15.9 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  98%
  widoczność:
  107 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  59°   6 km/h
  wsch. słońca:
  07:39
  zach. słońca:
  17:30
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.-7°C max.-1°C
  opady:
  1.9 mm
  wiatr:
  24°   3 km/h
  wsch. słońca:
  07:38
  zach. słońca:
  17:31
 • Przejściowe lekkie opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-10°C max.-3°C
  opady:
  0.7 mm
  wiatr:
  11°   4 km/h
  wsch. słońca:
  07:37
  zach. słońca:
  17:33
 • Przejściowe lekkie opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-10°C max.-3°C
  opady:
  0.47 mm
  wiatr:
  42°   3 km/h
  wsch. słońca:
  07:36
  zach. słońca:
  17:34
 • Przejściowe lekkie opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-13°C max.-4°C
  opady:
  0.21 mm
  wiatr:
  230°   3 km/h
  wsch. słońca:
  07:35
  zach. słońca:
  17:35

klimat w Bułgaria

Bułgaria - kiedy na wakacje?

 • Na wczasy do Bułgarii najlepiej wybrać się w okresie od czerwca do września, kiedy to temperatury powietrza na wybrzeżu przekraczają 25 ºC. W tym samym czasie w głębi kraju temperatury są od 2 do 4 ºC niższe.
 • W maju i październiku jest nieco chłodniej, jednak termometry wciąż wskazują ponad 20 ºC. Woda w Morzu Czarnym najcieplejsza jest w lipcu, sierpniu i wrześniu (21-23 ºC). W czerwcu jej temperatura wynosi ok.19 ºC.
 • Dobrymi miesiącami na zwiedzanie Bułgarii są maj i październik. W okresie od połowy maja do połowy czerwca w szczególności warto wybrać się do kwitnącej Doliny Róż.

W Bułgarii możemy wyróżnić cztery rodzaje klimatu: umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy oraz podzwrotnikowy. Wybrzeże Morza Czarnego charakteryzuje się ciepłą i słoneczną pogodą od maja do października. Mogą tam jednak występować burze. Temperatury są niższe w centralnej części kraju oraz w górach. W listopadzie temperatura powietrza w Bułgarii wyraźnie spada, a niebo pokrywa się chmurami. Zimą w całym kraju notuje się niskie temperatury i niewielkie opady, choć góry bywają bardziej deszczowe. W tym regionie zimy mogą być ostre, a od listopada do kwietnia pada tam śnieg. Podróżując po kraju w maju i czerwcu będziemy mieli możliwość podziwiania kwitnących krzewów różanych w Dolinie Róż (od Karłowa do Kazanłyku). Zwiedzając Bułgarię w październiku unikniemy natomiast burz i upałów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-1,0,2,6,10,14,16,16,12,8,4,0,7,9,12,17,22,27,31,30,26,20,13,8,3.0,4.5,7.0,11.5,16.0,20.5,23.5,23.0,19.0,14.0,8.5,4.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
355671010107532
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
195,52,42,65,76,49,27,24,50,62,62,102,82,75,72,70,69,65,59,58,67,74,81,84
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
10111214151297991116
Powered by: